Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Konstrukcja filtra EMC
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-755-27147101
Skontaktuj się teraz

Konstrukcja filtra EMC

2021-11-01

Najświeższe informacje o firmie Konstrukcja filtra EMC

Co to jest filtr EMC?Filtr EMC, znany również jako „filtr kompatybilności elektromagnetycznej”.Filtry EMC zmniejszają przenoszenie zakłóceń elektromagnetycznych między napędem a głównym zasilaczem.Nadaje się do tłumienia szumów sieci energetycznej i wysokich harmonicznych oraz szumów i harmonicznych wysokiej częstotliwości generowanych przez przełączanie zasilaczy.Wysoki stosunek wydajności do ceny oraz możliwość szybkiego połączenia.Wyższe straty wtrąceniowe, niski prąd upływu.

 

Konstrukcja filtra EMC:


Konstrukcja filtra EMC ma kluczowe znaczenie dla kompatybilności elektromagnetycznej i wydajności EMC.Filtr EMC musi być w stanie zapewnić wymagany poziom tłumienia niepożądanych sygnałów, jednocześnie przepuszczając pożądane sygnały.Ponadto konstrukcja filtra EMC musi pasować zarówno do impedancji źródła, jak i obciążenia.

 

Zazwyczaj w przypadku obwodu o wysokiej impedancji lepsze wyniki zapewnia kondensator podłączony między linią a uziemieniem, natomiast w przypadku obwodów o niskiej impedancji najlepsze wyniki zapewnia szeregowa cewka indukcyjna umieszczona w linii.Często taki pojedynczy element jest zaprojektowany tak, aby miał opór z niewielkim wpływem na częstotliwości odpowiednie dla pożądanego sygnału, ale znacznie wyższy wpływ na wyższe częstotliwości niepożądanego sygnału może zapewnić poziomy tłumienia do 30 dB lub 40 dB w w niektórych przypadkach.Aby poprawić wydajność jednego z tych podstawowych filtrów, można dodać kolejne komponenty, aby stworzyć wieloskładnikowe filtry EMC.Jednak, aby zapewnić wymaganą wydajność, muszą być poprawnie skonfigurowane.Jednym ze środków ostrożności jest upewnienie się, że cewki indukcyjne mają niską impedancję ujścia lub źródła, a kondensatory mają wysoką impedancję.

 

emc filter design

Cel filtra EMC:


Podczas opracowywania filtrów do użytku w kompatybilności elektromagnetycznej, zastosowaniach EMC, filtry EMC są prawie zawsze filtrami dolnoprzepustowymi, chociaż czasami mogą być używane filtry pasmowe.Powodem używania filtrów dolnoprzepustowych jest to, że zazwyczaj sygnały zakłócające, tj. te, które są łatwiejsze do wychwycenia lub wypromieniowania, mają zwykle wyższe częstotliwości.Można je filtrować, przepuszczając niskie częstotliwości i odrzucając wysokie częstotliwości.

 

Punkt odcięcia dla filtra dolnoprzepustowego używanego jako filtr EMC musi być tak dobrany, aby odrzucał niepożądane częstotliwości, ale nie miał żadnego niepożądanego wpływu na pożądany sygnał.Niestety wybór ten nie zawsze jest łatwy i może wymagać pewnej degradacji pożądanego sygnału.

 

Ważne jest umieszczenie filtra EMC.Filtrowanie EMC można umieścić na dowolnym lub każdym poziomie montażu pomiędzy wydzielonymi obszarami obwodów.Filtry EMC mogą być umieszczane pomiędzy wydzielonymi obszarami płytki drukowanej.Mogą być umieszczone pomiędzy różnymi płytkami w module lub podzespole, a filtr EMC może być umieszczony pomiędzy różnymi modułami lub podzespołami.Jednak szczególnie ważne miejsce dla filtrów EMC znajduje się pomiędzy urządzeniem a jego środowiskiem zewnętrznym.Umieszczony tutaj filtr EMC jest szczególnie skuteczny, ponieważ zapobiega przedostawaniu się niepożądanych sygnałów nawet do urządzenia.Po wejściu są trudniejsze do opanowania.

 

Metodologia filtra EMC:


Chociaż obwody mogą być dobrze ekranowane, aby zapobiec promieniowaniu lub wychwytywaniu jakiegokolwiek sygnału przez sam obwód, zawsze istnieją połączenia i od obwodu elektronicznego.Same przewody mogą przewodzić niepożądane sygnały do ​​iz urządzenia.Jeśli urządzenie ma być w stanie spełnić swoją kompatybilność elektromagnetyczną, wymagania EMC i przejść testy EMC, konieczne jest zmniejszenie poziomów niepożądanych sygnałów, które mogą wchodzić lub wychodzić z urządzenia przez jego połączenia.

 

Aby umożliwić usunięcie niepożądanych sygnałów, na różnych liniach należy umieścić filtry EMC.Pomysł polega na tym, że sygnały zakłócające mają na ogół częstotliwość wyższą niż sygnały normalnie przemieszczające się wzdłuż przewodu lub linii.Dzięki zastosowaniu tego, co nazywa się filtrem dolnoprzepustowym jako filtr EMC, przepuszczane są tylko sygnały o niskiej częstotliwości, a sygnały zakłócające o wysokiej częstotliwości są usuwane.

 

Te filtry EMC mogą być w jednym z wielu formatów.Często mogą być tak proste, jak rezystor lub ferryt umieszczony wokół drutu lub kabla.Aby spełnić bardziej rygorystyczne wymagania, te filtry EMC mogą wymagać wielu komponentów.

 

ten Filtry EMC można podzielić na dwa główne typy.Jednym jest miejsce, w którym niepożądana energia jest pochłaniana przez filtr EMC.Drugi typ filtra odrzuca niechciany sygnał iw tym przypadku jest on odbijany z powrotem wzdłuż linii.W przypadku zastosowań filtrujących EMC preferowany jest typ absorpcyjny.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Filtr mocy EMI Dostawca. Prawa autorskie © 2019-2023 emipowerfilter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.