Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Filtrowanie EMC do zastosowań przemysłowych
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-755-27147101
Skontaktuj się teraz

Filtrowanie EMC do zastosowań przemysłowych

2022-03-03

Najświeższe informacje o firmie Filtrowanie EMC do zastosowań przemysłowych

Filtry EMC (zgodności elektromagnetycznej) są stosowane w celu zapewnienia, że ​​sprzęt elektryczny i elektroniczny nie generuje zakłóceń elektromagnetycznych ani nie ma na nie wpływu.

 

Większość terytoriów stosuje normy dotyczące sprzętu, który można sprzedać, obejmujące wymagania dotyczące ograniczenia emisji zakłóceń częstotliwości radiowych (RFI) lub podatności na przychodzące sygnały RFI.W Europie mamy Dyrektywę (EMC) 2014/30/UE, a w Ameryce Północnej FCC Part 15, zastosowania wojskowe mają specyfikacje MIL do nazwy 3. Filtry EMC są bardzo często potrzebne, aby konkretnie pomóc w spełnieniu przewodzonej odporności i emisji.

 

Filtry EMC są produkowane przy użyciu zwodniczo prostych kombinacji cewek, kondensatorów i rezystorów.„Zwodniczo”, ponieważ sposób, w jaki można łączyć komponenty, aby osiągnąć niezbędną wydajność w świecie rzeczywistym, to delikatna równowaga między bezpieczeństwem, rozmiarami fizycznymi, kosztami i możliwościami produkcyjnymi.Ze względu na prawie nieskończoną liczbę możliwych kombinacji komponentów, istnieje tyle unikalnych cech wydajności, ile jest dostępnych do kupienia produktów filtrujących.Dla każdej konkretnej kombinacji aplikacji/standardu będzie wiele różnych produktów filtrujących, które będą działać, jednak będzie wiele innych, które nie działają.Ponieważ wyższa wydajność jest uzyskiwana przez użycie większych, liczniejszych lub droższych komponentów, będzie wiele opcji filtrów, które zapewnią przepustowość, ale przy niepotrzebnie wysokich kosztach.

 

Z tego powodu YBX EMC oferuje usługę wstępnego testu zgodności.Sprzęt do badania emisji przewodzonych jest przenośny, więc można go przeprowadzić w naszym laboratorium w Scunthorpe lub na miejscu u klienta.Pierwszym etapem procesu jest poproszenie klienta o wypełnienie jednostronicowej ankiety.Wymagane są szczegóły techniczne związane z działaniem i podłączeniem testowanego sprzętu.Wymagane są również szczegóły obowiązującej normy oraz, w stosownych przypadkach, które linie graniczne z tego standardu należy zastosować.Informacje te są następnie sprawdzane przez inżyniera, po pierwsze w celu ustalenia, czy posiadamy wymagany sprzęt, a po drugie w celu określenia szacunkowego czasu testu – a tym samym ceny.

Sprzęt zostanie następnie przetestowany bez filtrowania, aby ustalić, czy rzeczywiście filtr jest potrzebny.W przypadku wykrycia awarii zostanie wypróbowany filtr o najodpowiedniejszej ocenie i minimalnej wydajności.Jeśli nadal występuje błąd, testowany jest kolejny wyższy poziom wydajności i tak dalej.Celem jest znalezienie produktu, który po prostu daje wynik z niewielkim, ale znaczącym marginesem, aby zapewnić, że wynik może być powtórzony w innych konfiguracjach testowych, które będą miały niewielkie różnice.

 

Inżynierowie YBX EMC chętnie modyfikują filtry, tworząc warianty idealnie dopasowane do aplikacji.Mogą również doradzić w innych aspektach projektowania i budowy sprzętu, który ułatwi (i obniży koszt) uzyskanie przepustki.

 

Po teście można dostarczyć pełny raport.Producenci, którzy stosują samocertyfikujący się znak CE, mogą wykorzystać raport jako część swojej dokumentacji technicznej, aby wykazać należytą staranność.Producenci, którzy korzystają z jednostki notyfikowanej w celu zapewnienia certyfikacji bezpieczeństwa przez stronę trzecią, mogą następnie bezpiecznie zaangażować jednostkę notyfikowaną, wiedząc, że ich sprzęt już przeszedł.

 

Do wymiany zastosowanego filtra EMC należy podchodzić ostrożnie.Komponenty i krzywe tłumienności wtrąceniowej można porównać, aby uzyskać dobre wyobrażenie o tym, które filtry będą działać podobnie, ale w rzeczywistości niewielkie różnice w specyfikacji mogą zmienić przejście na niepowodzenie, dlatego najlepiej jest przeprowadzić nowy test, gdy nowy filtr jest być używana.

 

Te, często nieprzewidywalne, rzeczywiste efekty w połączeniu z unikalnymi okolicznościami każdej aplikacji powodują, że nie jest możliwe określenie filtra gwarantującego przestrzeganie określonego standardu.Istnieje pewien potencjalny komfort korzystania z filtra o bardzo wysokiej wydajności, ale nawet jeden filtr o zbyt wysokiej wydajności może kosztować więcej na dłuższą metę w teście w laboratorium zgodności wstępnej YBX EMC i co równie ważne, może nadal nie uzyskać pozytywnego wyniku, jeśli nie zostanie zainstalowany prawidłowo.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Filtr mocy EMI Dostawca. Prawa autorskie © 2019-2023 emipowerfilter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.