Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-755-27147101
Skontaktuj się teraz

Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI

2022-12-16

Najświeższe informacje o firmie Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI

Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI

 

Główne wskaźniki wydajności filtra mocy EMI ogólnie obejmują straty wtrąceniowe, charakterystykę częstotliwości, dopasowanie impedancji, wartość prądu znamionowego, wartość rezystancji izolacji, prąd upływu, rozmiar fizyczny i wagę, środowisko użytkowania i własną niezawodność.W użyciu najczęściej rozważane jest napięcie znamionowe i wartość prądu, strata wtrąceniowa, prąd upływu trzy.

 

Wybierając filtr zasilania, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę trzy aspekty wskaźników:

 

 

1. Napięcie/zasilanie

 

Zasilacze można podzielić na zasilacze prądu przemiennego i zasilacze prądu stałego.W związku z tym wielu producentów filtrów mocy można również podzielić na AC i DC.

 

Zasadniczo filtr zasilania AC może być używany zarówno do zasilaczy AC, jak i DC, ale filtr DC nie może być używany do komunikacji, głównie ze względu na niską rezystancję napięcia kondensatora w filtrze DC i może mieć wysokie straty prądu przemiennego i spowodować przegrzanie.Nawet rezystancja napięciowa filtra DC nie stanowi problemu, ponieważ filtr DC wykorzystuje kondensator filtrujący w trybie wspólnym o dużej pojemności, jeśli prąd upływowy przekroczy problem z prądem upływowym.

 

Dlatego filtry zasilania DC nigdy nie powinny być używane w sytuacjach AC.

 

Filtr AC używany w sytuacji DC, z punktu widzenia bezpieczeństwa nie stanowi problemu, ale zapłacić koszt i wielkość ceny;W fazie prototypu, jeśli masz filtr AC, możesz wymienić filtr DC.

 

Gdy prąd roboczy filtra zasilania przekroczy prąd znamionowy, filtr nie tylko ulegnie przegrzaniu, ale także zmniejszy się wydajność filtrowania niskich częstotliwości.Dzieje się tak, ponieważ indukcyjność w filtrze nasyci rdzeń magnetyczny i zmniejszy rzeczywistą indukcyjność w przypadku dużego prądu.Dlatego przy określaniu znamionowego prądu roboczego filtra przeważa maksymalny prąd roboczy urządzenia, aby zapewnić dobrą wydajność filtra w stanie maksymalnego prądu.W przeciwnym razie, gdy zakłócenia pojawią się w stanie maksymalnego prądu roboczego, sprzęt zostanie zakłócony lub emisja przewodzenia przekroczy standard.

 

Przy określaniu prądu znamionowego filtra należy pozostawić pewien margines;W szczególności ludzie nazywają AC „wartością efektywną”, a nie AC „szczytem”, pozostawienie pewnego marginesu jest bardzo potrzebne.Wartość prądu znamionowego filtra ogólnego powinna być 1,5 razy większa od rzeczywistej wartości prądu.

 

najnowsze wiadomości o firmie Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI  0

 

2. Następuje strata wtrąceniowa

 

Z punktu widzenia tłumienia zakłóceń najważniejszym wskaźnikiem jest tłumienność wtrąceniowa.?Utrata wtrąceniowa jest podzielona na utratę wtrąceniową w trybie różnicowym i utratę wtrąceniową w trybie wspólnym.

Jak korzystać z filtra mocy, aby określić wymaganą tłumienność wtrąceniową?

Po pierwsze, filtr nie jest instalowany na wejściu zasilania urządzenia, a emisje przewodzenia i czułość przewodzenia są mierzone i porównywane z normami, które należy spełnić, aby zobaczyć, jaka jest różnica między dwoma decybelami.Zadaniem filtra jest uzupełnienie tej luki.

 

najnowsze wiadomości o firmie Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI  1

 

3. Ostatni to rozmiar struktury

 

Ponieważ wnętrze filtra jest zazwyczaj zalane, właściwości środowiskowe nie są głównym problemem.Jednak charakterystyka temperaturowa wszystkich materiałów do zalewania i kondensatorów filtrujących ma pewien wpływ na charakterystykę środowiskową filtra mocy.

 

najnowsze wiadomości o firmie Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI  2

najnowsze wiadomości o firmie Uwagi dotyczące wyboru filtra mocy EMI  3

 

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat filtrów YBX EMI, odwiedź nas:https://www.emipowerfilter.com/.

E-mail: sales22@yanbixinkeji.com

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Filtr mocy EMI Dostawca. Prawa autorskie © 2019-2023 emipowerfilter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.