Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Co to jest filtr EMI do zasilania?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-755-27147101
Skontaktuj się teraz

Co to jest filtr EMI do zasilania?

2022-03-09

Najświeższe informacje o firmie Co to jest filtr EMI do zasilania?

Co to jest EMI:

 

EMI, czyli zakłócenia elektromagnetyczne, definiuje się jako niepożądane sygnały elektryczne i można je podzielić na emisje przewodzone lub promieniowane.Przewodzone EMI występuje, gdy szum przemieszcza się wzdłuż przewodników elektrycznych, a promieniowanie EMI jest generowane, gdy szum przemieszcza się w powietrzu jako fale radiowe lub pola magnetyczne.

 

EMI pochodzi z przełączania prądu elektrycznego i ma różne źródła, w tym zasilacze.Zasilacze przetwarzają napięcie wejściowe na napięcie stałe, aby zasilać wszystkie elementy elektroniczne.Proces ten jest wykonywany przy wysokich częstotliwościach od kHz do ponad MHz.Wszystkie urządzenia elektroniczne działają w oparciu o zasilacze.

 

Jak działa filtr EMI:

 

Prawie każde urządzenie elektroniczne zawiera filtr EMI.Może to być oddzielna część, część osadzona w płytkach drukowanych, a nawet element wbudowany wewnątrz zasilacza.Głównym celem filtra EMI jest redukcja szumów elektronicznych o wysokiej częstotliwości, które mogłyby powodować zakłócenia pracy innych urządzeń.W większości krajów obowiązują normy prawne ograniczające ilość emitowanego hałasu.

 

Filtr EMI zasilacza zazwyczaj składa się z elementów pasywnych, zawierających kondensatory i cewki indukcyjne połączone w obwody LC.Cewki indukcyjne umożliwiają przepływ prądu stałego lub niskiej częstotliwości podczas powstrzymywania niepożądanych prądów o wysokiej częstotliwości.Kondensatory oferują ścieżkę o niskiej impedancji, aby odwrócić zakłócenia o wysokiej częstotliwości z wejścia filtra i przejść do zasilania lub połączenia uziemiającego.

 

Rozwiązanie EMI:

 

Podczas opracowywania produktu inżynierowie mogą spędzać dużo czasu na rozwiązywaniu irytujących problemów EMI w systemach.W tym przypadku moduły filtrów EMI są rozwiązaniem problemów.

 

Moduły filtrów EMI są tworzone w celu zmniejszenia szumów w trybie wspólnym i różnicowym na liniach wejściowych lub wyjściowych zasilaczy impulsowych o wysokiej częstotliwości, z uwzględnieniem standardu branżowego.Dzięki tylko jednemu modułowi, YBX oszczędza klientom kłopotów związanych z spełnieniem wymagań EMI aplikacji.Ponadto YBX oferuje szczegółowe notatki aplikacyjne z układem obwodów i inne przydatne informacje, aby wspierać inżynierów.

 

Sprawdź stronę produktu, aby uzyskać więcej informacji:
https://www.emipowerfilter.com/
Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z YBX, aby uzyskać dodatkowe wsparcie:alisa@ybx-emc.com

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Filtr mocy EMI Dostawca. Prawa autorskie © 2019-2023 emipowerfilter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.