Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Co to jest filtr EMI/RFI?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-755-27147101
Skontaktuj się teraz

Co to jest filtr EMI/RFI?

2021-11-01

Najświeższe informacje o firmie Co to jest filtr EMI/RFI?

Filtr EMI nazywany również Filtr RFIjest urządzeniem/obwodem elektrycznym.Może zmniejszyć szum elektromagnetyczny o wysokiej częstotliwości na linii energetycznej i linii sygnałowej.Ten szum jest zwykle w zakresie częstotliwości od 9 KHz do 10 GHz.Może też pogorszyć lub uniemożliwić transmisję sygnału i/lub zamierzone działanie sprzętu elektrycznego/elektronicznego.Niższe częstotliwości składowe szumu EM mogą również wpływać na jakość energii.

 

Hałas o wysokiej częstotliwości jest generowany przez różne urządzenia elektryczne i elektroniczne, takie jak sterowniki elektroniczne, silniki, zasilacze, obwody zegara, falowniki, urządzenia, mikroprocesory, urządzenia elektroniczne itp.

 

3-fazowy filtr EMI


Jednofazowy filtr RFI


Filtr mocy EMI

 

Zastosowania filtrów EMI/RFI:

 

Nasz wybór filtrów linii energetycznych EMI / RFI obejmuje filtry jednofazowe i filtry trójfazowe w asortymencie stylów i konfiguracji, aby spełnić Twoje specyficzne wymagania.

 

Nasz Filtry EMI/RFI są montowane, projektowane i testowane w celu zapewnienia najlepszej jakości i wydajności dla każdego zastosowania w linii energetycznej, w tym:

 

 

Zasilacze liniowe Dyrektywa medyczna Modemy
Systemy z zasilaczami impulsowymi Ochrona przed przepięciami Systemy dysków twardych
SMPS z wbudowanym filtrem Mikroprocesory Komputery
Dyrektywa maszynowa Cyfrowy sprzęt testujący Terminale danych
  Tłumienie stanów przejściowych Sprzęt do kontroli procesu

 

Niezrównane możliwości projektowe YBX, innowacyjne rozwiązania i zaangażowanie w satysfakcję klienta gwarantują najwyższej jakości filtry EMI dla Twoich potrzeb.NaszFiltry RFI/EMI to najlepszy wybór, jeśli chodzi o najwyższy poziom bezpieczeństwa, konstrukcji i wydajności filtra sieciowego.

Co to jest EMI/RFI?

 

EMI (zakłócenia elektromagnetyczne) są również nazywane RFI (zakłócenia częstotliwości radiowych).EMI i RFI to promieniowanie lub przewodzenie energii o częstotliwości radiowej (lub niepożądanego szumu elektronicznego) wytwarzanego przez urządzenia elektryczne i elektroniczne na różnych poziomach.To zakłóca działanie sąsiedniego sprzętu.Najbardziej niepokojące zakresy częstotliwości to 10 kHz do 30 MHz (przewodzone) i 30 MHz do 1 GHz (promieniowane).

 

Chociaż terminy EMI i RFI są często używane zamiennie.EMI to w rzeczywistości dowolna częstotliwość szumu elektrycznego, podczas gdy RFI jest specyficznym podzbiorem szumu elektrycznego w widmie EMI.

 

Co powoduje EMI/RFI?

 

Do najczęstszych źródeł należą takie elementy, jak zasilacze impulsowe, przekaźniki, silniki i tory.Urządzenia te znajdują się w szerokiej gamie urządzeń stosowanych w przemyśle, medycynie, sprzęcie AGD i budownictwie HVAC.

 

Jakie są rodzaje zakłóceń elektromagnetycznych |RFI?

  • Przewodzone RFI są uwalniane z komponentów i urządzeń przez przewód zasilający do sieci zasilającej AC.To przeprowadzone RFI może wpłynąć na wydajność innych urządzeń w tej samej sieci.
  • Urządzenie elektryczne lub elektroniczne emituje RFI na dwa sposoby: Wypromieniowane RFI jest emitowane bezpośrednio do otoczenia z samego urządzenia.

Jaki jest wpływ zakłóceń EMI/RFI na Twój system elektryczny?

 

Jeśli od czasu do czasu występują zakłócenia w systemie telefonicznym, migotanie monitorów komputerowych, problemy z niezawodnością sieci komputerowych, błędy oprzyrządowania lub niewłaściwie działająca elektronika, najprawdopodobniej doświadczasz zakłóceń EMI/RFI w Twoim środowisku elektrycznym.EMI/RFI może siać spustoszenie w elektronice, komputerach i telefonach, utrudniając pracę w miejscu pracy. Ponieważ większość maszyn posiada elektroniczne obwody sterujące, mogą one stać się trudne do kontrolowania lub zawodne.

 

Jak zredukować efekty EMI/RFI?

 

W zależności od aplikacji istnieje wiele sposobów na zmniejszenie wpływu zakłóceń EMI/RFI.W przypadku przewodzonych zakłóceń EMI/RFI można wybierać z szerokiej gamy Filtry EMI/RFI.

 

Jakie są konfiguracje obwodów EMI |Filtry RFI?

 

Typowe typy zakłóceń elektromagnetycznych |Filtry RFI są projektowane pod konkretny rodzaj sygnału i urządzenia, w których będą instalowane.Szerokie zróżnicowanie urządzeń i sprzętu, które korzystają z filtrowania EMI, wymaga szeregu standardowych rozwiązań, a także rozszerzenia możliwości dostosowywania.Oto kilka rodzajów zakłóceń EMI |Filtry RFI.

 

Filtry trójfazowe

 

Filtry trójfazowe są podobne do filtrów jednofazowych, z wyjątkiem tego, że filtr jest przeznaczony do filtrowania trzech linii sygnałowych/zasilających dla trójfazowych systemów zasilania i silników.Istnieje kilka filtrów trójfazowych, które obejmują również filtrowanie na linii neutralnej dla zastosowań, które tego wymagają.Filtry trójfazowe są przydatne jako główne filtry wejściowe do urządzeń przemysłowych, obrabiarek, maszyn i systemów automatyki.W zależności od skuteczności szczelności filtra, mogą być nawet używane z niektórymi urządzeniami i sprzętem medycznym.

 

Filtry jednofazowe

 

Jednofazowy EMI |Filtr linii zasilającej RFI jest przeznaczony do linii zasilających AC lub DC z dodatnią lub ujemną lub podwójną ścieżką sygnał/zasilanie.Ten typ filtra jest instalowany w linii z liniami zasilania/sygnału, umożliwiając przechodzenie sygnałów DC i AC bez tłumienia, jednocześnie silnie tłumiąc sygnały od 10kHz do 30MHz.Tego typu filtry są używane między innymi w jednofazowych napędach silnikowych, zasilaczach, sprzęcie biurowym oraz sprzęcie testowym i pomiarowym.Niektóre filtry jednofazowe są zoptymalizowane pod kątem konkretnych zastosowań, takich jak wydajność DC, wymagania dotyczące sprzętu medycznego, wymagania bezpieczeństwa przemysłowego i inne normy.

 

Filtry prądu stałego


Filtry DC są zaprojektowane specjalnie do filtrowania linii zasilających i sterujących DC.Może to być ochrona paneli słonecznych, fotowoltaicznych systemów ładowania/konwertowania, systemów ładowania i kondycjonowania akumulatorów, napędów silników prądu stałego i falowników/konwerterów.Chociaż podobny do AC EMI |Filtry RFI, DC EMI |Filtry RFI są zoptymalizowane do przepuszczania tylko sygnałów DC i są zwykle przystosowane do wyższych napięć i prądów DC.Filtry te są przydatne w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się i ochronie paneli słonecznych z powodu przewodzonych emisji, takich jak prądy błądzące i upływowe wysokiej częstotliwości.

 

Składający się z wieloportowej sieci elementów pasywnych ułożonych jako podwójny filtr dolnoprzepustowy, Filtr EMI/RFItłumi energię o częstotliwości radiowej do akceptowalnych poziomów, jednocześnie umożliwiając przepływ prądu o częstotliwości zasilania z niewielkim tłumieniem lub bez niego.Zasadniczo ich funkcja polega na wychwytywaniu hałasu i zapobieganiu jego przedostawaniu się lub opuszczaniu sprzętu.Wybór najbardziej odpowiedniego filtra linii zasilającej EMI/RFI może najlepiej opierać się na rodzaju zasilania lub impedancji wejściowej sprzętu i trybie zakłócającego szumu EMI/RFI.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Filtr mocy EMI Dostawca. Prawa autorskie © 2019-2023 emipowerfilter.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.